MUDr. Aleš Vlček
Praktický zubní lékař

Implantáty

dentist

Poskytují řešení při ztrátě zubu, stejně jako protéza či pevný můstek. Na rozdíl od uvedených náhrad však mají mnohé výhody: jsou pevně uchyceny v kosti, podobně jako kořen zubu. Pro jejich zavedení se nemusí brousit či jinak upravovat sousední zuby, což je nevýhoda můstků.

 • Zvyšují výrazně Vaše sebevědomí
 • Mizí strach při komunikaci při špatné retenci protézy
 • Mizí strach z "příliš" tvrdého jídla ve společnosti

Implantáty mohou nahrazovat jeden, nebo i více zubů spojením několika implantátů do můstku. Mohou se také využít pro kotvení snímatelné náhrady.

Vhodnost kandidáta

Téměř každý jedinec, bez závislosti na věku, je vhodným kandidátem pro implantaci. Výjimku tvoří pacienti s těžkými systémovými chorobami či těžce narušeným imunitním systémem, podobně jako velmi silní kuřáci. U těchto lidí může být narušena úspěšnost první fáze - vhojování implantátu do kosti.

Kotvení implantátu

Zubní implantát má tvar šroubku, který se kotví (šroubuje) do kosti horní nebo dolní čelisti. Abychom dosáhli kvalitního upevnění implantátu a jeho vhojení bylo dlouhodobé (několik desítek let) je nezbytné, aby byly zubní implantáty ukotveny v dostatečně kvalitní kosti.

Pokud je v místě budoucí implantace nedostatek kosti, provádíme navyšování kosti buď kostí umělou, nebo kostí pacienta, kterou odebíráme ze zadní části dolní čelisti. Umělá kost je vyrobená buď chemicky tak, aby byla podobná svoji skladbou kosti přirozené (Bone Ceramic®) anebo je získaná z dobytka a upravená tak, aby byla naprosto bezpečná (Bio-Oss®). Oba materiály jsou odzkoušené celosvětově na mnoha tisících pacientech již dlouhou řadu let a je dokumentována jejich plná spolehlivost.

Nejčastěji doplňujeme nedostatečnou kost v zadní části horní čelisti, tam kde nahrazujeme chybějící stoličky. Doplnění kosti na dně čelistní dutiny se v angličtině nazývá sinus lift.

V naší ordinaci používáme

 • Švýcarské implantáty značky STRAUMANN. Straumann je světový leader v implantologii a regeneraci ústních tkání.
 • Americké miniimplantáty IMTEC - vhodné i pro pacienty, kteří nemohou využít klasické implantáty (z lékařského i finančního hlediska). Převážně pro kotvení snímatelných náhrad.
 • Implantáty OKTAGON německé spolelčnosti Dental Ratio Meisinger.

Cena implantátu

Cena zavedení zubního implantátu, jeho zaslepení krycím šroubkem, zašití a následné kontroly včetně materiálu se pohybuje v rozmezí 15 000,- až 21 000,- Kč.

Po vhojení se do implantátu fixuje protetický pilíř a na něj cementujeme nebo šroubujeme korunku. Cena protetického pilíře a korunky se přitom liší podle použité materiálu a typu náhrady.

Přidání umělé kosti nebo přenos vlastní kosti (augmentace) či plastika měkké tkáně jsou účtovány zvlášť.

S detailní cenou včetně cenového plánu Vás seznámíme po úvodní konzultaci.

Fotogalerie

Ordinační hodiny

 • Pondělí 7:00 - 12:00, 12:30 - 15:00
 • Úterý 9:30 - 12:00, 12:30 - 18:00
 • Středa 7:30 - 12:00, 12:30 - 15:30
 • Čtvrtek 7:00 - 12:00, 12:30 - 15:00
 • Pátek 7:00 - 12:00, 12:30 - 14:00

Pokud Vám telefon nezvedneme, nechte vzkaz na záznamníku, zavoláme zpět.